Linuxová řešení

Proč Linux?

Linux, nebo GNU/Linux, není tématem článků v takové míře, jako majoritní systémy, avšak téměř určitě jej používáte, ve svém mobilním telefonu, domácím routeru, nebo přehrávači. Linux lze instalovat na téměř libovolný počítač a funguje spolehlivě pro běžné prohlížení internetových stránek, čtení pošty, v kanceláři i na serverech, kde je požadována vysoká dostupnost a pracuje se s velkým možstvím dat.

Pracovní počítače a notebooky

  • Máte starší počítač, který vám výkonem dostačuje, ale máte na něm zastaralý systém MS Windows, který jste s ním koupili a ten již není podporovaný?
  • Používáte počítač jen na přehrávání hudby/filmů, prohlížení internetu, komunikaci, či kancelářské programy, ale stávající systém Vám připadá pomalý, či nebezpečný?
  • Nevyhovuje Vašim potřebám ovládání běžného moderního systému?
  • Máte zařízení, třeba scanner, které by Vám ještě dlouho sloužilo, ale nemůžete jej používat, protože pro svůj systém už nemůžete najít ovladače?

Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli ANO, mohl by Vám plně vyhovovat svobodný systém GNU/Linux. Zda je to opravdu vhodná volba můžeme rozhodnout spolu, stále je bezpočet situací, kdy je nutné zůstat u běžného systému. Samozřejmě, že je možné nasadit oba systémy na jediný počítač a přepínat mezi nimi.

Servery

Linux se hodí pro servery všech velikostí, ať malého domácího, nebo velkého firemního.

Pomohu vám

Pokud máte dotazy kontaktujte mě.