Linuxová řešení

Proč Linux?

Linux, nebo GNU/Linux, není tématem článků v takové míře, jako majoritní systémy, avšak téměř určitě jej používáte, ve svém mobilním telefonu, domácím routeru, nebo přehrávači. Linux lze instalovat na téměř libovolný počítač a funguje spolehlivě pro běžné prohlížení internetových stránek, čtení pošty, v kanceláři i na serverech, kde je požadována vysoká dostupnost a pracuje se s velkým možstvím dat.

Pracovní počítače a notebooky

  • Máte starší počítač, který vám výkonem dostačuje, ale máte na něm zastaralý systém MS Windows, který jste s ním koupili a ten již není podporovaný?
  • Používáte počítač jen na přehrávání hudby/filmů, prohlížení internetu, komunikaci, či kancelářské programy, ale stávající systém Vám připadá pomalý, či nebezpečný?
  • Nevyhovuje Vašim potřebám ovládání běžného moderního systému?
  • Máte zařízení, třeba scanner, které by Vám ještě dlouho sloužilo, ale nemůžete jej používat, protože pro svůj systém už nemůžete najít ovladače?

Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli ANO, mohl by Vám plně vyhovovat svobodný systém GNU/Linux. Zda je to opravdu vhodná volba můžeme rozhodnout spolu, stále je bezpočet situací, kdy je nutné zůstat u běžného systému. Samozřejmě, že je možné nasadit oba systémy na jediný počítač a přepínat mezi nimi.

Servery

Linux se hodí pro servery všech velikostí, ať malého domácího, nebo velkého firemního. Pokud si neumíte představit co se serverem doma, kontaktujte mě. To stejné udělejte, pokud potřebujete firemní, nebo internetový server.

Pomohu vám

Pokud máte dotazy kontaktujte mě.